Wybierz z nami nosidełko

1. Od czego zacząć poszukiwania nosidełka?

Istnieją dwie kategorie produktów przeznaczonych do noszenia najmłodszych dzieci: specjalnie zaprojektowana chusta, bądź wykonane z nieco sztywniejszego materiału nosidełko. Nosidełka wyposażone są w regulowane pasy, które ułatwiają ułożenie dziecka w bezpiecznej pozycji dopasowując się przy tym do budowy ciała zarówno mamy, jak i taty. Alternatywą dla nosidełek są chusty do noszenia dzieci, których atutem jest to, że istnieje wiele wariantów ich wiązania, a co za tym idzie, wiele możliwości noszenia dziecka. Dodatkową zaletą chust jest to, że zapewniają rodzicom wyjątkową bliskość z dzieckiem.
Nosidełka

Dzięki stabilnemu projektowi nosidełka przypominają nieco plecak, dzięki czemu komfort noszenia dziecka jest bardzo wysoki. Pas, w który nosidełko jest wyposażone, gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru dziecka i odpowiednią pozycję kręgosłupa maleństwa. Co więcej, nosidełko daje możliwość noszenia dziecka na plecach, na wysokości bioder, jak i z przodu, czyli tak zwaną metodą „brzuszkiem do brzuszka”.
Chusta

Chusty do noszenia można indywidualnie dopasować do dziecka, jak i rodzica. Istnieje wiele technik ich wiązania odpowiednich dla dzieci w różnym wieku. Dzięki dokładnemu wiązaniu zapewnisz dziecku odpowiednią postawę, a sobie swobodę wyboru najwygodniejszej pozycji noszenia maluszka.

2. Do osiągnięcia jakiej wagi dziecka mozna nosić dziecko w chuście?

Waga dziecka determinuje materiał, z jakiego wykonana jest chusta. Dla całkiem małych dzieci przeznaczone są chusty wykonane z elastycznych materiałów, co daje maleństwu, jak i rodzicom całkowitą swobodę. Jednak dla dzieci ważących powyżej 15 kg chusty wykonane są z nieco utwardzanego materiału, a co za tym idzie, są w stanie utrzymać większe obciążenie.

do 15 kg:Chusty przeznaczone dla najmłodszych dzieci wykonane są z bardzo elastycznych materiałów, dzięki czemu łatwo się je wiąże i dostosowuje do ciała dziecka jak i rodzica. Chusty nie krępują całkiem ruchów dziecka, dzięki czemu może się ono czuć całkiem swobodnie.

do 20 kg:Nosidełka przeznaczone dla dzieci do 20 kg wykonane są z nieco bardziej utwardzanego materiału, a co za tym idzie, są przeznaczone do utrzymania większych obciążeń. Daje to większą swobodę rodzicom oraz odpowiednie rozłożenie ciężaru dziecka na ciele rodzica, tak aby noszenie maluszka nie stało się uciążliwe.

Nasze bestsellery


3. Lubisz uniwersalne rozwiązania?

bardziej uniwersalny są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla rodziców. Dzięki temu, że chusta wykonana jest z większej ilości materiału, rodzic może dopasować ją do siebie indywidualnie. Podobnie do wózków, nosidełka i chusty stają się nieodłącznymi partnerami rodziny w podróży i mogą służyć rodzinie nawet przez kilka lat.

4. Czy twój wzrost czy budowa ciała są nieco różnią się od przeciętnego?

Nosidełka zwykle zaprojektowane są z myślą o osobach o proporcjonalnej czy uniwersalnej budowie ciała, nie wyróżniających się z tłumu. Jednak bywają przypadki, kiedy na przykład tatusiowie są nieco wyżsi czy bardziej zbudowani niż przeciętny dorosły. Wtedy warto zwrócić uwagę na to, czy nosidełko wyposażone jest w paski do regulacji, dzięki którym oboje rodziców będzie mogło cieszyć się bliskością dziecka.

5. W jakiej pozycji chcesz nosić swoje dziecko?

Dzięki uniwersalności chust czy nosidełek, można pozwolić sobie na różne kombinacje w noszeniu dziecka- na brzuchu, na wysokości bioder, czy na plecach. Niektóre modele są uniwersalnie zaprojektowane, dzięki czemu każdy z rodziców może wybrać najodpowiedniejszą metodę wiązania chusty czy noszenia dziecka.

na brzuchuNoszenie dziecka na brzuchu jest przeznaczone dla najmłodszych dzieci (do 7-8 miesięcy), które jeszcze nie są w stanie same siedzieć. Dzięki takiej pozycji dziecko czuje się bezpiecznie, bo jest blisko rodzica, a dzięki funkcjonalności chust, rodzic nie musi martwić się o to, czy główka dziecka jest odpowiednio wsparta.

na biodrachNosidełka umożliwiające noszenie dziecka na wysokości bioder są przeznaczone dla dzieci, które są już w stanie samodzielnie siedzieć. Dzięki takiej pozycji kręgosłup rodzica zostaje częściowo odciążony, gdyż ciężar dziecka spoczywa na biodrach rodzica.

na plecachDziecko może być noszone na plecach dopiero w momencie, kiedy jest w stanie samodzielnie siedzieć. Nosząc dziecko na plecach rodzic odczuwa większy komfort czy swobodę ruchów niż nosząc je na brzuchu, gdyż nic nie krępuje jego ruchów.

Nasze bestsellery


6. Jaki budżet potrzebny jest na zakup odpowiedniej chusty czy nosidełka?

Odpowiednie nosidełko, czy chusta do noszenia stają się częścią rodziny na długie miesiące, a może nawet lata. Może okazać się, że zdecydujesz na noszenie dziecka częściej w nosidełku niż wózku, dlatego też warto jest zainwestować w produkty najlepszej jakości.

7. Na którą markę się zdecydować?

W pinkorblue.pl znajdziesz produkty najwyższej jakości znanych i polecanych producentów. Warto skonsultować się ze znajomymi czy członkami rodziny, którzy sami wcześniej korzystali z takich chust czy nosidełek i zapytać o ich doświadczenia czy rekomendacje. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że najważniejsze jest wzięcie pod uwagę indywidualnych potrzeb, tak aby noszenie dziecka sprawiało jak najwięcej przyjemności. Nie należy zapominać, że wybór nosidełka czy chusty musi być dopasowany do indywidulanych potrzeb, wagi dziecka, czy wzrostu rodzica. Mamy nadzieję, że wskazówki powyżej nieco ułatwią Wam decyzję!
Manduca
BabyBjörn
Amazonas
Hoppediz
Cybex Gold
Maxi-Cosi
Thule
Safety 1st
Chicco
Kiddy
Marsupi
Fillikid