Modele wózków

Świat Wózków

Informacja o powiększającej się rodzinie jest dla przyszłych rodziców znakiem ogromnych zmian, jakie zajdą w ich życiu w przeciągu następnych miesięcy. Wraz z wyczekiwaniem, zaczynają się przygotowania na powitanie dziecka, a co za tym idzie, zakupy pierwszych niezbędników.

Jedną z najistotniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego wózka, który będzie dla maluszka pierwszym środkiem transportu. Aby ułatwić niezdecydowanym rodzicom wybór idealnego modelu, przygotowaliśmy przewodnik po wózkach dostępnych na pinkorblue.pl


Wózki głęboko-spaceroweWózki przeznaczone dla dzieci w wieku od narodzin do 8. miesiąca Wózek głęboki to pierwszy wózek każdego noworodka, w którym dziecko jest przewożone w wygodnej pozycji leżącej. W skład wózka głębokiego wchodzi stelaż i głęboka, wygodna gondola. Wózki te są dość duże i posiadają dobrą amortyzację. Ten rodzaj wózków przeznaczony jest dla dziei w wieku maksymalnie 8 miesięcy.

W wieku 6-8 miesięcy dziecko z reguły zaczyna już samodzielnie siedzieć i jest bardziej ciekawe świata, co oznacza, że konieczna jest zmiana wózka głębokiego na spacerówkę.

Wózki spacerowe


Wózki przeznaczone dla dzieci w wieku od ok. 8. miesięcy do ukończenia 3. roku życia

Wózki spacerowe stworzone zostały z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie siedzieć.
Charakterystyczne cechy dobrego wózka spacerowego to: komfortowe siedzisko, regulowane oparcie, regulowany podnóżek, daszek przeciwsłoneczny oraz kosz na zakupy.

W związku z tym, że spacerówki używane są na co dzień, z reguły posiadają również amortyzację oraz koła piankowe lub pompowane. Na rynku dostepne są również modele wózków spacerowych z przekładanym

siedziskiem lub rączką, dzięki czemu maluch może siedzieć tyłem lub przodem do rodzica.


Wózki sportowe


W wózkach sportowych niemowlęta mogą być przewożone już od czwartego miesiąca życia, jeżeli oparcie można opuścić do pozycji leżącej. Charaterystyczne dla wózków sportowych są: szerokie, wygodne siedzisko, daszek przeciwsłoneczny oraz solidne pasy bezpieczeństwa.
Minusem tych modeli są ich wymiary – z reguły po złożeniu zajmują dużo miejsca w porównaniu do wózka spacerowego typu parasolka.
Wózki do jogginguIdealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chętnie biegają.


Charakterystyczny dla tego typu wózków jest opływowy kształt, niska waga, lekki stelaż, amortyzacja oraz duże, najczęsciej pompowane koła. Wózki do joggingu idealnie sprawdzą się nie tylko na ulicznych chodnikach, ale również na nierównej, leśnej powierzchni.

Typową cechą tych wózków jest układ trzech kół, który sprawia, że wózek osiąga większą prędkość niż standardowe spacerówki.

Wózki dla bliźniąt i rodzeństwa


Wśród wózków podwójnych wyróżniamy dwa modele: „tandem” i „obok siebie”. Tandem to wózek, w którym dzieci siedzą jedno za drugim lub twarzami do siebie. W niektórych modelach tylne siedzisko jest umieszczone nieco wyżej niż przednie, dzięki czemu maluch siedzący z tyłu również może obserwować okolicę.

Dla rodzeństwa w różnym wieku najbardziej odpowiedni będzie wózek, w którym jedno z siedzisk rozkładane jest do pozycji leżącej

Systemy podróżne
Systemy podróżne, czyli tzw. wózki wielofunkcyjne są wyjątkowo praktyczne. Na stelażu wózka można zamocować nie tylko gondolkę, ale również fotelik samochodowy dla najmłodszych.

W zestawie często znajdują się również takie akcesoria, jak torba do przewijania, folia przeciwdeszczowa czy uchwyt na butelkę.Wózki wielkofunkcyjne to duży wydatek, jednak decydując się na ich zakup, kupujemy wózek, który „rośnie“ wraz z dzieckiem i będzie nam służył kilka lat.