Infolinia: (0) 801 70 20 16Newsletter Wysyłka gratis od 150 zł Obsługa Klienta
Ostatnia szansa
Ostatnia szansa
Odbierz
do -100 zł rabatu
00
godz.
00
min.
00
sek.
Sprawdźi

wyprawka dla niemowląt
Przyszli rodzice z radością przygotowują się do przyjścia dziecka na świat. Warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze akcesoria, które ułatwią pierwsze miesiące po porodzie. Zakupowe szaleństwo czas zacząć!
lista zakupów wyprawka


Od stóp do głów odpowiednio ubrany maluszek

Szczególnie w przypadku niemowląt ważna jest jakość i funkcjonalność odzieży. Maluszek szybko rośnie, więc na początku nie jest potrzebne wiele ubranek. Wybór wyprawki dla najmłodszych zależy oczywiście od momentu, w którym dziecko przychodzi na świat. W lecie maluszkowi potrzebne są inne ubrania niż dziecku, które rodzi się w zimie. Zachęcamy do zapoznania się z modowymi must have na zimę i lato.Wszystko, czego potrzebujesz do przewijania

Jeszcze przed przyjściem dziecka na świat przyszli rodzice zastanawiają się nad koniecznym wyposażeniem. Co jest nam potrzebne do przewijania? Jaki regał do przewijania wybrać? Które pieluszki są odpowiednie dla danego wzrostu i wagi dziecka? Jak przygotować się do przewijania dziecka poza domem? Poniżej przestawiamy produkty, które powinny ułatwić przyszłym rodzicom wybór.


Akcesoria pielęgnacyjne

W pierwszych miesiącach życia dziecka głównym zadaniem rodziców jest przewijanie i karmienie maluszka. Odpowiedni wybór akcesoriów pielęgnacyjnych odgrywa ważną rolę. Na początku delikatną skórę dziecka należy przemywać myjką lub jednorazowym ręcznikiem nawilżonym ciepłą wodą. Oczy dziecka należy myć kierując się od zewnętrznego kącika do wewnątrz. Nie wolno zapominać o uszach – podczas karmienia mogą się tam zbierać resztki pokarmu. Najlepszy rozwiązaniem dla noworodka jest ręcznik za kapturem. Warto pamiętać, że niemowlęta tracą ciepło głównie przez główkę.


Na dobry start

Karmienie dziecka w pierwszych sześciu miesiącach jest szczególnie ważne. Mleko matki dostarcza dziecku ważne składniki odżywcze. Dzięki temu wzmocniony zostaje układ odpornościowy dziecka, co pomaga zapobiec alergiom. Karmienie piersią wzmacnia również więź między matką a dzieckiem.
Czasem karmienie piersią jest niemożliwe. Może to być uwarunkowane stresem, chorobą, nieodpowiednimi wskazówkami uzyskanymi w szpitalu lub niewłaściwą techniką ssania dziecka. W takich sytuacjach konieczne jest sięgnięcie po butelkę do karmienia. Mleko matki jest co prawda najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka, ale dostępne obecnie na rynku mleka w proszku również zawierają najważniejsze składniki odżywcze.


Na spacer lub dłuższy wyjazd

Po porodzie rodzice spędzają większość czasu z maluszkiem w domu. Zdarza się jednak, że konieczny jest wyjazd do szpitala lub wyjście na spacer. Bez nosidełka lub wózka głębokiego wyprawa z maluszkiem staje się prawie niemożliwa. 
Ruch i świeże powietrze potrzebne są zarówno maluszkowi, jak i zmęczonym rodzicom. Na wspólne spaceru lub szybkie zakupy konieczny jest zakup fotelika samochodowego, wózka, nosidełka lub chusty do noszenia. Dzięki tym akcesoriom dziecko może zawsze towarzyszyć rodzicom.
Wyposażenie pokoiku

Jeszcze w okresie ciąży przyszli rodzice zastanawiają się nad urządzeniem pokoju dziecięcego. Pomalowane na różowo ściany dla dziewczynki, niebieskie elementy dekoracyjne dla chłopca, a może po prostu kolorowy pokój, który wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka. Aby nic ważnego nie umknęło uwadze przyszłych rodziców, przygotowaliśmy kilka wskazówek.Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele łóżeczek, kołysek, szaf oraz regałów to przewijania. Mamy nadzieję, że w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania.

Najchętniej kupowane
Pierwsze zabawki maluszka

Zabawki dla niemowląt to temat, który zostawiliśmy na koniec. Dlaczego? Bo maluszek w pierwszych miesiącach życia potrzebuje przede wszystkim ciepła oraz bliskości rodziców. W tym czasie dzieci chętnie bawią się przedmiotami dnia codziennego. Mimo to ważne jest, aby dziecko miało również dostęp do sprawdzonych jakościowo zabawek, które można bez obaw gryźć. Pozytywka, pierwsza przytulanka lub chwytak to zabawki, w które warto zainwestować. Rodzice i przyjaciele z pewnością zatroszczą się o to, aby zabawek nigdy nie zabrakło.

Najchętniej kupowane