Infolinia: (0) 801 70 20 16Newsletter Wysyłka gratis od 150 zł Obsługa Klienta

Poznaj różne rodzaje wózków!
Nadszedł czas na zakup wózka? To ważny moment szczególnie dla rodziców, którzy oczekują swojego pierwszego dziecka. Jaki wózek wybrać? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze? Jaki wózek będzie najwygodniejszy dla Twojego malucha? Aby pomóc rodzicom w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy przewodnik po wózkach dla dzieci. Mamy nadzieję, że znajdą się tu odpowiedzi na wszelkie nurtujące rodziców pytania.

Poznaj różne rodzaje wózków!

Wymiary

Wymiary wózka powinny być dopasowane do stylu życia rodziców. Oznacza to, że wózki typu parasolka składane są do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zajmują mało miejsca w mieszkaniu. Dla rodziców często podróżujących samochodem ważne będzie, aby wózek po złożeniu zmieścił się do bagażnika.

Waga

Waga wózka to również bardzo ważny aspekt podczas dokonywania wyboru. Wózek będzie przecież używany codziennie, dlatego warto pamiętać, że jego waga będzie zwiększać się wraz z rosnącym dzieckiem. Nie wolno również zapomnieć o dodatkowych akcesoriach, jak np. torba z akcesoriami do przewijania oraz pełnym koszyku na zakupy.

Kierunek siedzenia

Do rodziców należy decyzja, czy dziecko będzie siedzieć w wózku przodem czy tyłem do rodzica. Na rynku dostępne są również wózki z przekładanym siedziskiem, co oznacza, że niemowlę może podróżować w wózku przodem do rodzica. Z czasem, gdy dziecko będzie starsze, siedzisko można przełożyć tak, aby maluch podróżował tyłem do rodzica.

Koła

Koła to kolejny, ważny element wózka. Trzeba zadecydować, czy zakupimy wózek trój- czy czterokołowy, czy będą to koła z tworzywa sztucznego czy też pompowane. Na decyzję, które koła będą najodpowiedniejsze, największy wpływ ma rodzaj powierzchni, po której będziemy jeżdzić wózkiem. Dowiedz się więcej

Rączka

Rączki wózka powinny być regulowane lub tak skonstruowane, aby można było dokupić dodatkowe przedłużenie. Umożliwia to swobodne prowadzenie wózka przez osoby o różnym wzroście. Ciekawym rozwiązaniem jest też rączka przekładana, dzięki której można odwrócić dziecko od lub w stronę kierunku jazdy.

Siedzisko

Siedzisko może być skierowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Na rynku dostępne są również siedziska przekładane. To do przyszłych rodziców należy decyzja, który rodzaj siedziska będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. W pierwszych miesiącach życia zalecana jest podróż wózkiem tyłem do kierunku jazdy.

Konserwacja wózka

więcej

Najpopularniejsze marki